Spotkanie w Urzędzie Miasta Legionowa

5 kwietnia na Sali Widowiskowej Urzędu Miasta w Legionowie odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki raka piersi. W konferencji, którą poprowadziła Katarzyna Pawłowska – pracownik LUX MED Diagnostyka, udział wzięły władze Legionowa, Kierownicy Ośrodków Zdrowia oraz Mieszkańcy.

legio

Wykład miał na celu przybliżenie problemu raka piersi, realizacji Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, a także zapoznanie Władz i Mieszkańców Legionowa z realizowanym aktualnie przez LUX MED – Projektem finansowanym z Funduszy Norweskich. Przedstawicielka LUX MED opowiedziała o badaniach mammograficznych, jakie będą przeprowadzane w Legionowie i zachęciła do promocji tych badań wśród Mieszkanek.

Przedstawione zostały również statystyki dotyczące liczby przebadanych w powiecie legionowskim kobiet. Niestety wciąż kilka tysięcy Mieszkanek powiatu nie zgłosiło się na przysługującą im w ramach Programu mammografię przesiewową.

Podczas spotkania obecne były również Amazonki z Legionowa i z powiatu, które na anatomicznych fantomach uczyły chętne panie, jak należy prawidłowo wykonywać samobadanie piersi.

legio2

Najbliższa okazja do wykonania bezpłatnej mammografii przez Mieszkanki Legionowa będzie miała miejsce już 14 kwietnia przy Ratuszu Miejskim oraz w dniach 30 i 31 maja. Z kolei 12 kwietnia mammobus LUX MED Diagnostyka przyjedzie do Serocka, gdzie przy Ratuszu Miejskim także zbadamy kobiety w wieku 40 – 75 lat.

Dziękujemy Władzom Legionowa za umożliwienie przeprowadzenia spotkania informacyjnego oraz współpracę w zakresie realizacji badań w mammobusie. Mamy nadzieję, że jak najwięcej kobiet skorzysta z okazji i zgłosi się na bezpłatne badanie, które trwa jedynie kilka minut. Serdecznie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr telefonu 58 666 24 44.