Spotkania edukacyjne w lipcu

Miesiące wakacyjne, pomimo sezonu urlopowego, mogą stanowić dobrą okazję do porozmawiania o profilaktyce. Dziękujemy wszystkim Paniom za udział w spotkaniach dotyczących raka piersi oraz w organizowanych przez nas badaniach mammograficznych. W tym miesiącu udało nam się zorganizować spotkania w:

  • Krynica Morska – 1 lipca w Urzędzie Miejskim
  • Dzierzgoń – 6 lipca w Domu Kultury
  • Łódź – 6 lipca w Domu Pomocy Społecznej, Paradna 36 m
  • Kutno – 9 lipca w Domu Pomocy Społecznej, ul. Oporowska 27
  • Starogard Gdański – 8 lipca w Urzędzie Miejskim
  • Wejherowo – 11 lipca w Przedsiębiorstwie transportowym KIS Transport

Dziękujemy za zainteresowanie spotkaniami oraz za zachęcanie innych kobiet do badań. To niezwykle ważne, aby kobiety, które są świadome problemu raka piersi i konieczności profilaktyki, stały się ambasadorkami zdrowego stylu życia oraz nawyku wykonywania regularnych badań oraz edukowały osoby w swoim otoczeniu. Wierzymy, że rzetelna wiedza to największy sojusznik kobiet w walce z rakiem piersi więc nieustannie prosimy o dzielenie się nią z paniami, które lekceważą lub nie mają świadomości tego, jak istotna jest regularna profilaktyka oraz comiesięczna samokontrola.

Wiedza teoretyczna poszerzona o praktyczną naukę samobadania piersi na fantomach na pewno jest dobrym punktem wyjścia do wyrobienia u siebie zwyczaju samobadania piersi.

Zwiększona zgłaszalność na badania mammograficzne w miejscowościach, w których przeprowadziliśmy spotkania oznacza, że zdecydowanie warto poświęcać czas na edukację kobiet w zakresie profilaktyki raka piersi, dlatego też będziemy kontynuować naszą działalność informacyjną w kolejnych miesiącach.

Zapraszamy urzędy miast i gmin, a także wszelkie instytucje skupiające kobiety, do współpracy przy organizacji spotkań dla Pracowników oraz Mieszkańców. Razem działajmy na rzecz zdrowia Polek! Kolejne spotkania już w sierpniu!