LUX MED Diagnostyka na Forum Kobiet Aktywnych

W dniach 1 – 2 lipca 2015 w Józefowie nad Wisłą odbyło się VII Forum Kobiet Aktywnych, spotkanie zgromadziło licznie przybyłe mieszkanki terenów wiejskich województwa lubelskiego. Nie zabrakło tam również LUX MED Diagnostyka

Forum to cykliczne wydarzenie integrujące i aktywizujące środowiska mieszkanek województwa lubelskiego. Promuje aktywność kobiet wiejskich jako inspiratorek i realizatorek zmian. Organizatorzy stawiają na ich rozwój oraz możliwości inwestowania w siebie.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było budowanie świadomości potrzeby życia w zgodzie z naturą. W ofercie dla pań znalazły się warsztaty, spotkania i panele dyskusyjne.

Kobiety aktywne to również takie, które w natłoku obowiązków nie zapominają o swoim zdrowiu i badaniach profilaktycznych. Panie chętnie podchodziły do stanowiska LUX MED Diagnostyka, gdzie mogły poćwiczyć naukę samobadania piersi na fantomach, otrzymać materiały informacyjne związane z profilaktyką raka piersi, Populacyjnym Programem Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, badań wykonywanych w ramach Funduszy Norweskich. Co również istotne panie mogły dowiedzieć się, w których miejscowościach województwa lubelskiego w najbliższym czasie będzie stacjonował mammobus LUX MED i zapisać się na badanie mammograficzne.

Forum Kobiet Aktywnych to także czas, by promować postawy kreatywne, oddane społecznościom lokalnym. Podczas Forum wyróżnione zostały kobiety, które są inicjatorkami ważnych działań społecznych. Wzorem ubiegłych lat nagrodzono w ramach Konkursu Kobiety Aktywne Lubelszczyzny 2015. Gratulujemy Laureatkom i żywimy nadzieję, że wszystkie aktywne panie zachęcą do badań mammograficznych inne kobiety – sąsiadki, znajome, w ramach dbania o zdrowie w lokalnej społeczności!

Dziękujemy Organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Cieszymy się, że Lubelszczyzna posiada tak aktywną grupę kobiet chcących działać w swoim otoczeniu! Zapraszamy na badania wykonywane w województwie lubelskim!