II Chojnicki Marsz Życia i Nadziei z udziałem LUX MED Diagnostyka

23 maja odbył się II Chojnicki Marsz Życia i Nadziei. Na zaproszenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnicach i Stowarzyszenia Chojnickich Amazonek, LUX MED Diagnostyka również wzięło w nim udział.

Akcja prozdrowotna miała zwrócić uwagę na profilaktykę raka piersi oraz promować badania mammograficzne wśród kobiet. Marsz rozpoczął się przy Bramie Człuchowskiej o godz. 10:00 i skierował się na Chojnicki Rynek, a następnie do Chojnickiego Domu Kultury.

LUX MED Diagnostyka włączyło się w wydarzenie poprzez przeprowadzenie krótkiego wykładu na temat profilaktyki raka piersi, badań mammograficznych, Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i projektu sponsorowanego z Funduszy Norweskich i Funduszy EOG. Pracownik LUX MED Diagnostyka zaprosił Kobiety na badania w ramach Programu NFZ (dla pań w wieku 50 – 69 lat) oraz Projektu Funduszy Norweskich (dla kobiet niekwalifikujących się do Programu NFZ, w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat). Wykład odbył się w Chojnickim Domu Kultury.

Na Marsz zaproszone zostały 32 koła i stowarzyszenia Amazonek z czterech województw. Atrakcjami towarzyszącymi imprezie były m.in. pokaz mody w wykonaniu Amazonek, prezentacja nowych trendów w gotowaniu oraz występy artystyczne młodzieży dla osób wspierających ideę Stowarzyszeń Amazonek.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz chęć promowania profilaktyki, szczególnie wśród młodzieży. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć lokalną społeczność w działaniach prozdrowotnych. Jednocześnie zapraszamy na badania, które odbędą się w mammobusie w Chojnicach w terminie 22 – 23 czerwca przy Chojnickim Parku Wodnym.